top of page

Jediné, co umím, jak nejlépe umím

Ať už si myslíte na kreativní ideu, je libo vypotit spot nebo chcete sehrát s jazykem fair claim, dodám copy, co lícuje jako rantl s identitou vaší značky. Nemáte-li ještě žádnou, společně ji najdeme. Projděte si práce nesoucí můj rukopis a klidně si řekněte.

Identita

Stačí vědět, čí jste. Jak si říkat, jakýmpak tónem a jakým právem vlastně, to vám rád pomohu zjistit. V souladu s pozicí na trhu vytipuji pro vaši značku teritorium, které jiní nestihli obsadit, a připravím vás na ladnou komunikaci v jeho mezích. Pod názvem a claimem, originálními i na úrovni domén a ochranných známek. S určením žádoucího stylu řeči či vizuálního pojetí. Když už v tom budu, klidně si pod sebe vezmu veškeré další copy. Co by ne.

identita

Kampaň

Vy cítíte, co máte na srdci – já mám cit pro to, jak to přenést na jazyk. Vtipným sloganem, grafickým motivem, přiléhavou metaforou... Osm let jsem ve špičkových reklamkách pomáhal hledat svaté grály známé jako BIG IDEA a opakovaně pomohl najít ty, jež plní kritéria nejvyšších soutěží v kreativitě a efektivitě. Novými formáty, krásou prostého, čistými zásahy srdcí cílové skupiny. Hlavně však tím, že jasně doručily to, co doručit měly.

kampaně

Weby

Co někteří nazývají "SEO texty", to mi při psaní na web nikdy nebude znít jako první housle. Téma, příběh, řeč cílové skupiny nebo jazyková hravost tuto šanci mají reálnou. K čemu vodit člověka někam, odkud ho do pár vteřin vyžene robotická sešroubovanost klíčových slov – proč ho patřičně nepřivítat a příjemnou cestou ho nedoprovodit ke kýženému buttonu. Ne nadarmo se tomu dříve říkalo "internetová prezentace". Pojďme tomu tak říkat zase.

weby
radio

Radio

Brusle nemám. Mám ale za to, že psát rozhlasovou reklamu je pro textaře blízké tomu, jak hokejisté vnímají samostatné nájezdy. Jako výsostný úkol – zábavný, zároveň však nepodcenitelný. Poštěstilo se mi vytrénovat tuto marketingovou disciplínu na stovkách (a stovkách) spotů, navíc na ledu, který tehdy býval cool: na kultovní REKLAMĚ RADIA 1. Se vším všudy, od námětu přes texty až po sound design. Mimo bránu to prý šlo málokdy.

Content

V agenturách a marketingových redakcích jsem o tzv. contentu pochopil svoje. Třeba že facebookový post je ve svém principu novodobý billboard, s většinou dávných pravd a pravidel pro jeho úspěšnost. Že článek může být zajímavý i pro generaci YouTube, která na čtení moc není, trefí-li autor její témata, názory a humor. Že těžší látce e-booku pomůže, je-li protkána lehčí metaforou. Zkrátka že content nemá být stravitelné krmivo, ale mana k sežrání.